Facebook’ta İstemediğiniz Anıları Süpürün Gitsin !

Geçmişinizde kötü anılar yaşayıp bunları unutmak için çabalarken bir anda bu anıların ekranınızda görünmesi sinir bozucu olabilir.Facebook artık hayatımızın bir parçası gibi , fotoğraflar,videolar,geçmişte yaşananlar herşeyimiz facebook’ta olabiliyor.Eskide yaşananlar eskide kalsın ben yeni hayatıma bakarım diye düşünenlerdenseniz , facebook’ta eskiden paylaştığınız tüm herşey için bildirimleri kapatabilirsiniz.
Yapmanız Gerekenler
Sol tarafta bulunan profil resminizin altındaki Keşfet başlığının altında olan ” Tarihte Bugün ” bağlantısına tıklayınız.

Facebook

Daha Sonra bildirimler bölümünden Hiç’e tıklayın.

Bu işlemlerden sonra artık geçmişinizde kalmış hiç bir bildirim almayacaksınız.Siz bu işlemleri yaptıkdan sonra hala eski paylaşımlarınız gözlerinizin önüne geliyorsa bu işlemleri tekrarlamalısınız.

Facebook Filtreleme İşlemi

Anılarınızı seçtiğiniz kişiler ve tarihler için filtreleme yapabiliyorsunuz bunu yapmak için şu adımları uygulamanız yeterlidir.
Tercihler → Kişiler veya Tarihler → Düzenle seçeneği ile bu işlemi yapabilirsiniz.

Facebook Hesabınızı Daha Güvenli Hale Getirin.

Facebook kullanırken sizden habersiz paylaşımlar oluyorsa bu izin verdiğiniz uygulamalar veya bilgisayarınıza bulaşan virüslerden dolayı kaynaklanıyor olabilir.Neden kaynaklandığını anlamak için şu adımları uygulamanız yeterlidir.
Ayarlar → Uygulamalar burada bulunan bilmediğiniz tüm uygulamaları kaldırınız.İzin verdiğiniz uygulamaların kullandığı izinleri gözden geçiriniz.
Bu işlemlerden sonra hala profilinizde izinsiz paylaşımlar oluyorsa gelişmiş bir güvenlik programı olan MALWAREBYTES programını kullanabilirsiniz.

Facebook Güvenliği Hap Bilgiler

  • Şifrenizi 12345,asdf,369258147 gibi tekrar eden şifrelerden oluşturmayınız.
  • Giriş yaptığınız adresin doğruluğunu kontrol ediniz.Bilgilerinizi çalmak için fake scriptler ile facebook giriş bölümü oluşturulabiliyor.
  • Sizde ekli olan bir arkadaşınızın bilgisayarında virüsler varsa ve saçma sapan paylaşımlar yapıyorsa bazen sizide bu gönderilere etiketleyebilir.Bunu engellemek için Ayarlar → Zaman Tüneli ve Etiketleme Ayarları →  Arkadaşlarının seni etiketlediği gönderiler Zaman Tünelinde görünmeden önce onayına sunulsun mu? → Düzenle seçeneğine tıklayıp buradan açık yapınız.
  • Facebook hesabında kullandığımız mail adresleri ve telefon numarası güncel olmalıdır.İsterseniz facebook giriş onayı ayarını aktif hale getirerek , her giriş yaptığınızda telefon numarasına gönderilen kod ile facebook hesabınıza giriş yapabilirsiniz.Bu sayede şifreniz başka birinin eline geçse dahi hesabınıza giriş yapamayacaktır.
    Kaynak : Teknoloji haberlerini Chip Online üzerinden takip edebilirsiniz
[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Bırak