İngilizce Bilmenin En İyi 4 Faydaları

Artık öyle bir devirde yaşıyoruz ki İngilizce bir zorunluluk haline gelmiş,fakat haberimiz yok gibi.Bir iş başvurusu yaparken bile İngilizce biliyorsanız bir adım öne geçiyorsunuz veya turistik yerlerde bir mağazada çalışıp, size gelen yabancı müşteriye yardımcı olamıyorsunuz.İçinizde İngilizce öğrenme isteği var fakat sürekli erteliyorsanız erteleme sebebiniz tamamen özgüven eksikliğinden dolayı oluyor.İşte size İngilizce Bilmenin Faydaları bu yazımız ile İngilizce öğrenmek için size motivasyon sağlayacak.

İngilizce Bilmenin Faydaları
İngilizce Bilmenin Faydaları

Daha Sosyal Olabilirsiniz

İngilizce öğrenmek sadece iş hayatınıza olumlu etkileri yoktur.İngilizce sayesinde farklı kültürlerden insanlar ile tanışabilirsiniz.Hatta belki o tanıştığınız insan ile evlenebilirsiniz. 🙂
Açıkçası pasaportunuz ve vize probleminiz olmasa bile bir bilet alıp avrupadan herhangi bir ülkeye seyahat etmek istediğinizde içinizde bir burukluk oluyodur.Oraya gittiğimde insanlarla nasıl konuşacağım diye kendi kendinize düşünüyor olabilirsiniz.Sırf bu düşüncelerden kurtulmak için İngilizce şart diyebilirim.

Neden Daha İyi Üniversitelere Gitmeyi Düşünmüyorsun

Türkiye’de eğitim her ne kadar iyi olsada,avrupada eğitim almak bir başka diyebilirim.Yurtdışında eğitim aldığınızda iş bulma potansiyeliniz otomatik olarak artıyor.İngilizce bildiğiniz için başvuracağınız lokasyonlar artıyor.Ayrıca hala ulaşamadığımız bir çok bilgi hala İngilizce olabiliyor.

Kafanız Esince Bir Bilet Alıp Ülkeleri Gezin

Bunu ingilizce bilmeden yapabilirsiniz.Ama nereye kadar diye sorarım.Gideceğiniz yerde levhalar bile İngilizce oluyor.Biriyle konuşurken dur ben Google amcaya bakayım mı diyeceksiniz.Eğer stres atmak için geziye gidecekseniz.İngilizce bilmeden o gezi sizin için çileye dönüşecek emin olun.

Sadece İngilizce Bildiğiniz İçin Para Kazanabilirsiniz

Kısa bir araştırma yaparak Türkiye’de adam gibi İngilizce makale arayan insanların ne kadar fazla olduğunu görebilirsiniz.Bir makale yazarı olup para kazanmaya hemen başlayabilirsin.Eğer yazılım dillerine hakimsen bir İngilizce dilinde mobil uygulama yapıp bunu yayınladığında daha fazla insana ulaşarak para kazanma şansını arttırabilirsin.

Kısaca İngilizce Bilmenin En İyi Faydaları

#Daha iyi eğitim alabilirsin.

#Evde kaldıysan şansını farklı kültürlerde deneyebilirsin.
#Türkiye’de bir firmaya iş başvurusunda bulunurken İngilizce bildiğin için bir adım öne geçebilirsin.
#Alzheimer hastalığına karşı İngilizce öğrenerek bu hastalığı erteleyebilirsiniz.( zihni sürekli aktif tutarak )

Size yukarıda İngilizce öğrenmenin faydalarını söyledim.Fakat yazmadıklarımı siz öğrendikten sonra kendiniz keşfedeceksiniz.Kısa bir araştırmak yaparak internet üzerinde bir çok İngilizce öğreten kursları bulabilirsiniz.Eğer istanbul’da yaşıyorsanız. İstanbul İngilizce kursu için önerebilirim.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Bırak