Neden Video Pazarlama ? Kısa Yoldan Satışları Arttırma

Video Pazarlama

Video Pazarlamanın Önemi Ve Kullanıcı Deneyimi

Herkes bir video hazırlayabilir, fakat gözden kaçırdığımız nokta genellikle kullanıcı deneyimi oluyor.Video hazırlarken bazen o kadar gereksiz süresini uzatıyoruz ki izleyenler yarısına gelmeden kapatıyor.Özellikle video pazarlama ile ürünlerinizi veya işletmenizin tanıtımını yapmayı düşünüyorsanız.Videonuzu hazırlamadan videoyu nasıl oluşturabileceğinizi düşünün aceleci davranıp video hazırlamayın.İnanın planlı çalışmak size çok büyük fayda sağlayacaktır.Videonuzu giriş,gelişme,sonuç olarak oluşturmanız videonuzu daha izlenebilir yapacaktır.

Video Başlığını İlgi Çekici Hale Getirin

İnsanlar ilgisini çekmediği bir videoyu izlemek istemez.Video başlığını öyle bir oluşturun ki, hem ticaret olarak kazanın hemde videonuzu yüzlerce kişi izlesin.Örnek vermem gerekirse video başlığınız şu şekilde olabilir. İşletme adı- Belirli bir konu ( anahtar kelime olabilir ) – en sonunda işletmenize ait telefon numarasını ekleyebilirsiniz.Bu sayede videonuzu gören kullanıcı videonuzu izlemese bile başlıktan firmanızın reklamını yapmış olursunuz.

Popüler Paylaşım Servislerini Kullanın

Hazırladığınız videoyu kendi sitenizde yayınlayarak izlenmesini beklemek yanlış bir düşüncedir.Youtube gibi popüler servislere videonuzu yükleyip binlerce kişiye ulaşın.Eklediğiniz videonun açıklama bölümüne e-ticaret sitenizin linkini ekleyerek firmanızın reklamını yapabilirsiniz.Kim bilir o yüklediğiniz video belki yüz binlerce kişi izleyecek.Denemekten zarar gelmez.

Neden Video Pazarlama

En önemli detayları şu şekilde sıralarsak

#Araştırmalara göre

  • Akıllı telefon sahiplerinin %75’i online video izliyor.
  • Günlük online video izleyen kullanıcı sayısı tam 100 milyon.
  • En can alıcı nokta ise tüketicilerin %80’i ilgili videoyu izledikten sonra ürünü alıyor.
  • Videoda bir ürün özelliklerinden bahsediliyorsa izleyen kitle ürün özelliklerini kolay kolay unutmuyor.

Video Pazarlamanın Size Kazandıracakları

Bir video hazırlayarak reklamınızı en iyi şekilde yapmış oluyorsunuz.İnsanların %80’i izledikleri videoları unutmuyor.Videonuzu en iyi şekilde düzenleyip,içeriğine sihirli dokunuşlar yaparak markanızı ve ürünlerinizi videonuzu izleyen kitlenin zihnine yerleştirebilirsiniz.

#Marka Alışkanlığı %170 arttırıyor
#Beğenirliği %500 arttırıyor
#Satın Alma İsteği %270 arttırıyor.

Kendimiz video pazarlama işine girip kendi videomuzu kendimiz yapacaksak,kesinlikle daha önceden bu konuda tecrübeli olmalıyız.Bu işi profesyonel yapan firmalardan yardım almalıyız.Vimark video çekimleri için  bu linkten faydalanabilirsiniz.İnternette gördüğüm en profesyonel firmalardan biri olan Vimark firmasını tavsiye edebilirim.


[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Bırak