Home » TechnoBlog » Perakende Satışları Nasıl Artar ? Teknolojinin Önemi

Mağazalardaki anons yayını, satışı artırıyor

Dijital müzik yayıncılığının lider şirketi SMG, mağaza içi satışları önemli oranda etkileyen anons hizmetiyle de fark yaratıyor. SMG’nin profesyonel seslendirme sanatçılarından oluşan ekibi tarafından seslendirilen anonslar, kendi özel yazılımları sayesinde, markanın istediği noktada, sıklıkta ve tarihte yayına alınıyor.

Pek çoğumuz alışveriş merkezlerinde, mağazalarda ya da marketlerde alışveriş yaparken anons yayınlarına sıkça rastlıyoruz. Anonslar sayesinde mağazalarda kimi zaman bilmediğimiz bir üründen haberdar oluyoruz, kimi zaman da anlık bir indirimi, kampanyayı duyup daha avantajlı alışveriş yapabiliyoruz. Türkiye’de perakende mağazaları, restoranlar, kafeler, turistik mekanlar, spor ve sağlık merkezleri gibi 8.500’e yakın halka açık noktada kapalı devre yasal müzik, anons ve reklam yayını hizmeti sunan SMG, mağaza içi anonsların satın alma kararlarını etkileyen önemli etkenlerden biri olduğuna dikkat çekiyor.

Anons Dikkat Çektiriyor

Perakende “Mağazaya gelmiş müşteriyi o anda ikna edip satın almayı gerçekleştirmesi için en etkili yol anonstur” diyen SMG Yönetim Kurulu Başkanı Gül Gürer Alimgil, şunları söylüyor: “Mağaza içinde kullanılan kampanya anonsları satışları artırmayı hedefler. Anonslar yoluyla satışı artırmak istenilen ürün ön plana çıkarılabilir. Örneğin; X marka ayakkabı satışları düşükse mağazada bu ürüne özel bir indirim duyurularak satışa yönlendirme sağlanabilir. Müşterilere yeni çıkan bir ürünün haberi de bu şekilde verilebilir.”


SMG bünyesinde anonsların seslendirilmesi için profesyonel seslendirme sanatçılarından özel bir ekip bulunduğunun altını çizen Gül Gürer Alimgil “Duyurulması istenilen metinler müşterilerimizden bize geldikten sonra hemen ekibimiz tarafından seslendirilmesi yapılıyor. Ardından müzik departmanımızdaki DJ’lerimiz ve müzisyenlerimiz tarafından düzenlenen anonslar istenilen sıklıkta ve tarihte yayına alınıyor. Seslendirilen anonsların arka planına müzik ya da sesler ekleyebiliyoruz. Markanın hazır anonslarını da yayına alabiliyoruz. Ayrıca firmaların santralleri için yönlendirme anonsları da hazırlayabiliyoruz” diyor.

Daha Fazla Satış Elde Edin

Her bölgenin iş dinamiklerinin ve müşteri kitlesinin farklı olduğunu hatırlatan Gül Gürer Alimgil, bu nedenle her bir mağaza veya AVM’yi farklı bir radyo istasyonu gibi düşünerek ayrı olarak yönettiklerinin altını çiziyor. Bu sayede mağazaya özel kampanya anonsları hazırlayabildiklerini söyleyen Gül Gürer Alimgil, sundukları hizmetin detaylarını ise şöyle anlatıyor: “Kendi yazılımımız sayesinde, örneğin 5 anonsu, her 10 dakikada 1 kez, her birini 1’er kez olmak üzere çal komutunu verebiliyoruz. Ya da 3 anonsu, 3 ay boyunca sadece Salı ve Perşembe günleri, öğlen 14:00’te arka arkaya çalmasını sistemde sağlayabiliyoruz. Ayrıca anonsu açılıştan 10 dakika sonra, kapanıştan 15 dakika önce çal şeklinde de tanımlayabiliyoruz. Stok bazlı anons yayını da yapıyoruz. Örneğin marka, A şubesinde bir üründen kalmadıysa bize “Bu anonsu kaldır ama B şubemde aynı üründen çok fazla var. Bu noktada anonsu daha sık yayınlayalım” diyebilir. Özel yazılımımız sayesinde bahsettiğimiz bütün bu işlemleri çok hızlı bir şekilde yapabiliyoruz.”

Mağaza içi anonsların sadece satış amaçlı kullanılmadığına dikkat çeken Gül Gürer Alimgil, şöyle devam ediyor: “Sunduğumuz hizmetle çalışma saatleri dışında personel için de duyuru, bilgilendirme anonsları yapılabilir. Biz de müşterilerimize kullanıcı adı ve şifreyle kullanabilecekleri bir panel aracılığıyla, istedikleri zaman istedikleri mağazada kendi seslerini kaydedip duyuru yapma imkanı sağlıyoruz. Örneğin; bir şirketin yönetim kurulu başkanı istediği mağazaya tek bir tuşla sesini kaydedip anında yayına alabilir, personele iletilmek istediği bir mesajı ve kutlamayı anında istediği noktaya tek bir tıkla ulaştırılabilir.”

Bir Cevap Yazın

Hergün 1 İndirimli Yazılım

System Mechanic Lifetime Lisans - İndirim - Discount

ABONE OL

Oyun Kampanyaları,Program Kampanyaları,İndirim Kuponları,Technopro360 Çekilişleri ve daha fazlası mail adresine gelsin

Bilgisayar Programlarındaki İndirimi Kaçırma

Program Satın Al – İndirim-Discount

 
Promo Deal: 20% off! Use coupon code: 7WBSKHM2U Emsisoft Anti-Malware : http://bit.ly/2fUn27s Emsisoft Internet Security http://bit.ly/2gWk3MQ Emsisoft Mobile Security http://bit.ly/2g1TVm6
CyberGhost Premium Plus İndirim - Discount: http://bit.ly/2h3n2a6
Acronis True İmage 2017: http://bit.ly/2gU0QfV
Genie Backup Manager Professional 9http://bit.ly/2gdCf74
Genie Timeline Pro 2016http://bit.ly/2g2le1a
Zoolz 2 Monthlyhttp://bit.ly/2hbA8lF
Kaspersky Password Manager 5http://bit.ly/2h8N4oi
Kaspersky Anti-Virus 2017http://bit.ly/2gJFDXM
Kaspersky Internet Security - multi-device 2017http://bit.ly/2hbxyw8
Kaspersky Small Office Security 5http://bit.ly/2gWfJxX
Norton Security Deluxehttp://bit.ly/2h8HGSi
Norton Security Standardhttp://bit.ly/2g3AMNk
Norton Security Premiumhttp://bit.ly/2g2lEV4Norton Small Businesshttp://bit.ly/2h8P6Vv
 System Mechanic Professionalhttp://bit.ly/2hby4tXSystem Shield AntiVirus & AntiSpywarehttp://bit.ly/2gdIw2E
Advanced SystemCare Ultimate 9http://bit.ly/2g3K0JtIObit Uninstaller 6 PROhttp://bit.ly/2g3RU5nAdvanced SystemCare 9 PRO with 2016 Gift Pack-Exclusivehttp://bit.ly/2gw9b8m
 
 

İçeriklerin her hakkı saklıdır, kaynak gösterilmeden kullanılması yasaktır.

Önceki yazıyı okuyun:
Clash Royale Mobil Oyunu Hakkında Genel Bilgi

Clash of Clans'in yaratıcılarının oluşturduğu, bağımlılık yapan bir oyundur. Sevdiğiniz ve düzenli olarak takip ettiğiniz Clash of Clans karakterleri ve...

Avast internet Security 2015 - 6 Aylık
Avast internet Security 2016 Lisans Kodu – Yasal Kampanya

Avast internet Security 2016 genel kapsamlı bir internet security programıdır.Yıllardır avastın başarısını herkes biliyor.Kesinlikle denemenizi öneriyoruz.  Ev ağınızı korur. Ev...

Kapat