Piyasalar Hakkında Son Haberler

Sizlere bu yazımızda son dönem piyasalar hakkında bilgiler vereceğiz.

Doktor Kıyametten Dolar Tahmini

Dünyaca ünlü yatırımcı Marc Faber doların ileriki dönemlerde 3.10 seviyesine kadar düşeceğini söyledi.Daha önce bir çok krizi önceden tahmin eden Marc Faber doktor kıyamet olarak tanınıyor.Bloomberg tv ‘ye konuşan ünlü yatırımcı Türk lirası ve altının değerleneciğini sözlerine ekledi.
Piyasalar

Büyük Rekor

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, 95.330,25 puan ile gelmiş geçmiş en yüksek seviyeye çıktı.BIST 100 endeksi,geçen haftaya göre 0,6 artış yaptı.

Euro Fransa Seçiminden Sonra Yükselişe Geçti

Fransadaki seçim euroya yaradı.Yakın zamanda Fransa yeni cumhurbaşkanını seçmesi ile birlikte Euro yükselişe geçti.

piyasalar

Dolar Yıl Sonu Beklentisi 4 TL

Nomura Gelişen Piyasalar Ekonomisti İnan Demir Bloomerg Tv’ye dolar hakkında görüşlerini aktardı.Dolar/TL tarafında karamsar olduğunu söyleyen demir yıl sonu beklentisi olan 4 TL fikrinin değişmediğini söyledi.

Halkbank’tan Varlık Kiralama Şirketi

Türkiyenin büyük bankalarından biri olan Halkbank varlık kiralama şirketi kurmaya karar verdi.Kap’a yapılan açıklama şu şekilde.
“Bankamız Yönetim Kurulu’nca “Varlık Kiralama Şirketi” kurulmasına karar verilmiş olup kuruluş izni için Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu ve Sermaye Piyasası Kurulu’na gerekli başvurular yapılacaktır. Konu ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile ayrıca paylaşılacaktır.”

Mng Kargo Satıldı

Türkiye’nin en büyük kargo şirketlerinden biri olan mng kargo dubai Dubai merkezli Mirage Cargo B.V’ye satıldı.Bu işlemin tamamen tamamlanması için rekabet kurulunun kararı bekleniyor.

Türk Lirası Değer Kazanacak

Rabobank,gelecek dönemde Türk Lirasının değer kazanacağını söyledi.Türk ekonomisinin iyi yönde sinyal verdiğini belirten Rabobank USD/TRY tahmini olarak 3,40 olduğunu söyledi.Türk ekonomisinin kuvvetlenmeye devam etmesi durumunda Dolar/TL tahminini revize edip daha alt bir tahminde bulunacaklarını söyledi.

Altın Kilo Aldı

Borsa İstanbul Kıymetli Madenler ve Kıymetli Taşlar Piyasası’nda altının kilogramı 147 bin liraya kadar yükseldi.

Abd’de İstihdam Beklentinin Altında Kaldı

Abd işsizlik rakamları açıklandı.Buna göre tarım dışı işsizlik oranı mayıs ayında 138 bin artış sağladı.İşsizlik oranı ise %4.4’ten %4.3’e geriledi.

1 Dolar Artık 1 Euro Olmayacak

Doların sürekli artışı aklımıza acaba 1 dolar 1 euro olur mu sorularını getiriyordu.Euronun son zamanlarda sürekli değer kazanması,doların ise tam aksine değer kaybetmesi bu olanağı ortadan kaldırıyor.

Kaynak:Bu yazıda belirtilen bilgiler capital sitesinin  piyasalar bölümünden alınmıştır.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Bırak