Sahte Prisma Google Play Storede

Sahte Prisma
Aman Dikkat Sahte Prisma

Prisma tüm dünyada ilgi gören bir yazılım oldu çok kısa bir sürede Türkiyede ise şimdiden en popüler uygulamalar arasında yerini aldı.Prisma ilk olarak İOS işletim sistemleri için yayınlandı.Ve indirilme sayısı milyonlara ulaştı kısa sürede.Daha sonra bu ilgiden dolayı Android kullanıcıları için Google Play storede yerini aldı.
Eset araştırmıcıları Google Play’de Prisma’nın yasal olmayan versiyonlarını tespit etti.Ve Eset uyarıyor kesinlikle sahte olan indirme linklerine tıklamayın indirmeyin.

Prisma Lab tarafından yayınlanan bu uygulama bir fotoğraf filtreleme uygulamasıdır.Prisma İOS da gördüğü ilgiden dolayı android kullanıcıları içinde çıkacaktı.Android için resmi yayınlanma tarihi belirtilsede sabırsız olan kullanıcıların aklını çelecek sahte bir uygulama google play storede yer aldı.

Dikkat Hackerler Fırsat Kolluyor

Eset sahte uygulamanın Prisma adıyla google play storeye eklenen  çok fazla sahte prisma tespit ettiğini bildirdi.Sahte uygulama sadece reklam gösteriyor.Hiç bir işlevsel özelliği yok.Bu sahte uygulamalar içinde en tehlikeliside Android/TrojanDownloader.Agent.GY. olarak tespit edildi.Bu sahte uygulama tamamen kişisel veri hırsızlığı üzerine çalışıyor.Şuanda bu yazılımı ESET Mobile Security tespit edebiliyor.

Eset Uzmanlarının Önerileri

  • Sadece güvenilir kaynaklardan indirin.
  • Kullanıcı yorumlarını inceleyin.Olumsuz yorumları tekrardan gözden geçirin.
  • Sahte pozitif yorumlar olabilir.
  • İndirdiğiniz uygulamanın kullanıcı sözleşmesini okuyun ve istediği izinlere dikkatlice bakın.
  • Lisanslı olan güvenlik yazılımı kullanın.

Eset Mobile Security buradan indirebilirsiniz.

 

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Bırak