Video İçeriğin En Doğru Adresi Videomarketing

Dijital dünyanın gelişmesi iş dünyasını da etkilemektedir. Her alanda büyük bir etkiye sahip olduğu yadsınamaz bir gerçek olan dijital dünya, tüm sektörleri bu etkinin altına almaktadır.

Dijital içerik pazarlamasının pek çok yöntemi vardır. Başlarda yazılı içeriklerden oluşan dijital pazarlama daha sonraları konu ile ilgili görsellerle desteklenmeye başlamıştır. Ancak son zamanlarda etkisinin de tartışılmaz büyüklüğü sebebi ile hızla yayılmaya başlayan video destekli içerikler standart yazılı içeriklerin yerini almaya başlamıştır. Video içeriklerin bu kadar hızlı yayılmasının bazı sebepleri bulunuyor.
Başta Youtube ve Facebook video içeriklerin yayılma oranını büyük ölçüde etkiliyor. Bu tür mecralar sayesinde her konuda yayınlanan videolardan haberdar olabiliyoruz. Google’ın Youtube’un da sahibi olması video içeriklerin arama motorlarını direkt olarak etkilemesini sağlıyor. SEO avantajları arasında yer alan video içerikler, anahtar kelimeler girildiği zaman üst sıralarda gözüküyor.
Hem göze hem kulağa uygun olan video içerikler doğrudan beyne hitap ettiği için pazarlamacılar tarafından tercih ediliyor. Örneğin; alışveriş yapmayı seven bir kişi artık öncelikle alacağı ürün ya da hizmetle ilgili kullanıcı ya da tanıtım videolarını dikkate alıyor.
Bu sayede daha güvenli bir alışveriş yaptığına inanan ürünün potansiyel müşterileri marka bilinirliğinin de artmasına sebep oluyor. Yani firma markasını tanıtmak için kullandığı video içerikler ile aynı anda pek çok işi yapabiliyor. Çünkü videolar trafiği ve bağlılığı artırıyor, bilgiyi diğer tür içeriklerden daha iyi iletirken aynı zamanda firmaya ve ürünlerine de güven kazandırıyor.

İstatistikler de video içeriklerin faydalarını kanıtlar nitelikte veriler sunuyor. Hepimizin alışveriş ya da eğlence gibi tüm işlerini bilgisayardan ziyade tablet ve telefon gibi mobil cihazlar üzerinden yaptığı düşünüldüğünde, mobil internet trafiğinin yüzde 50’sini videoların oluşturması doğal karşılanabilir bir gerçektir. İzleyicilerin yüzde 65’inden fazlasının videoların yüzde 75’nden fazlasını inceliyor olması video içeriklerin hızla yayıldığını kanıtlıyor. Her gün düzenli olarak online video izleyenler yüzde 55 iken her hafta izleyenler ise yüzde 78 oranındadır. Durum böyle olunca pazarlamacıların da bu yöntemi kullanması kaçınılmaz oluyor.

Pazarlamacıların yüzde 61’i video pazarlamayı kullanıyor. Yüzde 52’si de video pazarlama yöntemi kullanıldığında geri dönüş oranının daha fazla olduğuna inanıyor. Ayrıca video kullanan web sitelerinde kullanıcılar ortalamaya bakıldığında daha fazla zaman geçirdikleri görülüyor. Tüm istatistikler video pazarlamanın doğru adres olduğunu gösterirken bu konuda doğru ve zengin içerikler sunan http://videomarketing.com.tr kurtarıcı görevi görüyor.

Ben sıkı bir videomarketing.com takipçisi olduğumu düşünüyorum. Çünkü Videomarketing özellikle rehberler ve ipuçları kategorisi ile gerek pazarlamacıların gerekse de kullanıcıların fikirlerine yer veriyor. Yeni başlayanlara, tecrübesine tecrübe katmak isteyenler için pek çok içerik sunarak bilgi akışı sağlıyor. Video içeriklerin nasıl olması gerektiği, video içeriklerin faydaları ile ilgili istatistikler, bu yöntemi en iyi kullanan markalar, kullanım stratejileri ile örnekler ve daha sayısız içerik ile bilgilenmemi sağlıyor. Videomarketing.com dijital içerik pazarlama modellerinden en popüler ve faydalı olanı video içerikler ile ilgili tüm detayları sayfasında paylaşıyor. Sayısız paylaşım yapan sayfa meraklılarına bu şekilde destek veriyor.

[Toplam:0    Ortalama:0/5]

Yorum Bırak